Niebieskie Igrzyska

Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

Pokazują jak wspaniale dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych.

Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.

Dlatego też w dniu 26.04.2024 w naszej szkole po uroczystym wprowadzeniu znicza olimpijskiego oraz odśpiewaniu hymnu rozpoczęliśmy sportowe igrzyska.

Wspólnie przemaszerowaliśmy ulicami naszej dzielnicy na skwer gdzie odbył się Bieg Świadomości Autyzmu, w którym każdy kto ukończył bieg został zwycięzcą 👍👍👍

Następnie na sali gimnastycznej odbyły się zawody w pokonywaniu torów przeszkód.

Drużyny stanowili uczniowie z klas 1-8, którzy wspólnie pokonywali przygotowane przeszkody.

Wszystcy poradzili sobie wspaniale 👍👍👍

#niebieskieigrzyska