Jak zmienia się nasza szkoła

W bieżącym roku szkolnym chcieliśmy się pochwalić nie tylko otwarciem kabiny wyciszenia czy sali sensorycznej ale również kilkunastoma innymi inwestycjami. 

Pierwszą z nich jest budowa nowej hali sportowej w ramach programu rządowego OLIMPIA. Zakłada on zbudowanie nowego, zadaszonego  kompleksu sportowego, w skład którego wejdzie wielofunkcyjne boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki. Obiekt wyposażony będzie w zaplecze sanitarne. Nad szatniami będzie znajdować się balkon, na którym w przyszłości być może uda nam się uruchomić siłownię lub pomieszczenie do fitness. 

Pierwsze plany obiektu znajdują się poniżej, pamiętajmy, że mogą się one zmienić. Inwestycja musi się zakończyć do 31.12.2024.  

Kolejną rzeczą, którą chcieliśmy się pochwalić to inwestycje naszej Rady Rodziców. Zaradność naszych opiekunów, jest już nam dobrze znana z lat ubiegłych. W bieżącym roku szkolnym Rada sfinansowała zakup 50 nowych krzesełek, które wykorzystujemy na akademiach, uroczystościach. 

Rada zakupiła też kolejne kolorowe sofki na korytarz główny oraz dwa nowe  klimatyzatory do sal 45 i 49. W naszej szkole już 8 pomieszczeń jest klimatyzowanych!

Serdecznie Wam dziękujemy!

Pamiętając o tym, że szkoła to nasz drugi dom, chcemy, by nasi uczniowie i pracownicy czuli się w niej dobrze i komfortowo. Stąd w naszej szkole pojawiły się leżaki oraz palma, przy której można się relaksować w czasie przerw w ciepłe dni. 

Przy wejściu do szkoły znalazł się nowy kącik ze stołami i  krzesełkami typu hoker, na których uczniowie mogą współpracować, odrabiać zadania domowe, dzielić się pasjami, spotykać się z przyjaciółmi spędzając czas pozalekcyjny. 

Chcemy również, by na początku 2025r. wymieniony został nasz plac zabaw, odpowiedni wniosek zgłoszono w ramach Budżetu Obywatelskiego, liczymy na Państwa głosy już we wrześniu. 

W zakresie bezpieczeństwa chcemy podkreślić znaczenie naszego systemu wejść do szkoły. Uczniowie i pracownicy otrzymali nowe legitymacje/karty będące jednocześnie kluczem do szkoły. Rodzicom pozwoli to na monitorowanie wejść i wyjść z placówki, ograniczony zostanie dostęp osób postronnych.

Na koniec chcemy poinformować, o darowiźnie otrzymanej z UNICEFU, w skład której wszedł sprzęt sportowy (chusty animacyjne, piłki nożne, do koszykówki, siatkówki, siatki, trykoty, liny do przeciągania i in.), zeszyty, długopisy i plecaki dla każdego ucznia od kl. 1 do 3.

Darowizna jest skutkiem przyjęcia do naszej szkoły wielu uczniów – uchodźców przed wojną w Ukrainie.


Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany podobają się Państwu, przed nami kolejne ciekawe projekty!