Dni Kariery – dzień drugi

DNI KARIERY 2024

Drugi dzień Dni Kariery- to spotkania z ludźmi z pasją, którzy w ciekawy sposób potrafią opowiadać o swoich doświadczeniach i ścieżce zawodowej.

Uczniów przywitał dyrektor szkoły, który zapowiedział pierwszego gościa.

Oskar Trąbczyński – student informatyki, DJ, twórca muzyki, opowiadał o swoim hobby, projektach i pomysłach, a także o pierwszych doświadczeniach zdobytych jeszcze w czasach gimnazjalnych.

Kolejny gość- Szymon Jaroszewski-absolwent technikum poligraficznego, z zamiłowania grafik komputerowy – przygotował dla uczniów prezentację o różnych typach grafiki, bezpłatnych programach do tworzenia animacji i pokazał jak tworzyć portfolio.

Podczas Dni Kariery nie mogło zabraknąć absolwentów. Dzisiejsi goście reprezentowali Zespół Szkół nr 2 im. J. Iwaszkiewicza. Goście opowiadali o ofercie szkoły, bogatym kalendarzu szkolnych wydarzeń i dobrych relacjach, które są mocną stroną ich placówki.

Ostatnim punktem wydarzenia było spotkanie z przedstawicielkami szkoły Cosinus. Uczniowie poznali bogatą ofertę placówki, a także wysłuchali prelekcji o aplikacjach przydatnych w nauce.

Dziękujemy Wszystkim Gościom za przybycie i podzielenie się swoimi doświadczeniami i refleksjami. Mamy nadzieję, że udział w wydarzeniu, pomoże naszym ósmoklasistom dokonać dobrych wyborów przyszłych szkół i dalszej ścieżki edukacyjno- zawodowej.