I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historyczno – Literackim „Prawda i kłamstwo o Katyniu”!

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historyczno – Literackim „Prawda i kłamstwo o Katyniu”!
Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy 8a Oliwii Jurkowskiej zdobycia I miejsca i zwycięstwa w kategorii szkół podstawowych w XI Wojewódzkim Konkursie Historyczno – Literackim „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, który znajduje się w wykazie konkursów Śląskiego Kuratora Oświaty. Jego organizatorem jest Pani Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego, natomiast patronat naukowy nad Konkursem sprawuje Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. Ten niezwykły projekt edukacyjny dawno przekroczył już ramy tradycyjnego konkursu, stając się unikalnym wydarzeniem, stwarzającym młodym ludziom szansę na debiut literacki, bowiem najlepsze prace są publikowane w pokonkursowych tomach, których promocja corocznie połączona jest z niezwykle klimatycznym spotkaniem w ramach Zaduszek Katyńskich.
Na zwyciężczynię czekają więc atrakcyjne nagrody. Wśród nich znajduje się wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli!
Dziękujemy Oliwii za tak wspaniałe reprezentowanie naszej Szkoły i życzymy dalszych sukcesów!!!