Muzyka Łączy pokolenia – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Najczęściej zadawane pytania.

Ilu uczniów bierze udział w projekcie i ilu wyjedzie?

W projekcie bierze udział 17 uczniów. Do mobilności (wyjazdu) zakwalifikowało się 10 uczniów. 7 uczniów jest na liście rezerwowej.

Czy uczniowie z listy rezerwowej mogą zastąpić uczniów z listy głównej?

Tak – w przypadkach opisanych w regulaminie (paragraf 3, punkt IV: http://sp45kat.pl/2020/09/14/regulamin-rekrutacji-i-uczestnictwa-%ef%bb%bfw-programie-muzyka-laczy-pokolenia/).

Jakie warsztaty będą mieli uczniowie w Polsce?

Zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej dotyczącymi mobilności uczniowie będą uczestniczyli w warsztatach językowych (z j.angielskiego i włoskiego), muzycznych, pierwszej pomocy i BHP, pedagogiczno-psychologicznych oraz dotyczących kultury Włoch.

Do jakiej miejscowości wyjadą uczniowie?

Ferrandina w prowincji Matera, Włochy.

Kiedy będzie miał miejsce wyjazd?

Wstępnie wyjazd zaplanowany jest na drugą połowę stycznia, lecz z racji dynamicznie zmieniającej się sytuacji pandemicznej (zarówno w Polsce jak i we Włoszech) na dziś nie jesteśmy w stanie podać dokładnej daty.

Czy wyjazd może zostać odwołany?

Tak. Jeżeli sytuacja pandemiczna uniemożliwi bezpieczną podróż i pobyt uczniów we Włoszech.

Ile potrwa wyjazd do Włoch?

Pobyt potrwa pełnych pięć dni. Czas na podróż nie jest wliczony do pobytu.

Czy rodzic/opiekun ponosi koszty związane z warsztatami i mobilnością (wyjazdem)?

Rodzic/opiekun NIE PONOSI kosztów związanych z warsztatami i mobilnością (wyjazdem).

Co BĘDZIE sfinansowane ze środków projektu?

– przygotowanie do mobilności (warsztaty),

– przelot w obie strony (w tym transfer z i na lotnisko),

– zakwaterowanie,

– wyżywienie,

– transport lokalny,

– bilety wstępu,

– ubezpieczenie.

Co NIE BĘDZIE sfinansowane ze środków projektu?

Na przykład wydatki na:

– Internet,

– doładowania telefoniczne,

– rozmowy telefoniczne,

– pamiątki,

– inne rzeczy nieprzewidziane w budżecie projektu i samodzielnie kupowane przez uczniów podczas podróży i na miejscu.

Jakie dokumenty są potrzebne uczniowi do wyjazdu?

Potrzebne są dwa dokumenty:

1. Dowód osobisty lub paszport. Proszę sprawdzić ważności dokumentu, ewentualnie wyrobić nowy.

2. Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego. EKUZ potwierdza prawo do bezpłatnego leczenia na terenie Unii Europejskiej. Kartę można BEZPŁATNIE wyrobić w oddziale NFZ lub on-line: Więcej szczegółów: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajach-unii-europejskiej-i-efta/jak-wyrobic-karte-ekuz/

Czy uczniowie będą nocowali i jedli u włoskich rodzin?

Nie. Uczniowie będą nocowali w miejscowym hotelu lub pensjonacie. Przed wyjazdem uczniów do Włoch odbędzie się wizyta przygotowawcza, podczas której przedstawiciele naszej szkoły obejrzą i ocenią miejsca noclegowe oraz lokale serwujące posiłki.

Czy uczniowie, którzy wyjadą do Ferrandiny będą musieli w zamian przyjąć u siebie dzieci z Włoch?

Nie. Ten typ projektu nie przewiduje wizyty strony włoskiej w Polsce.

Czy uczniowie dostaną kieszonkowe?

Na dziś nie możemy podać wysokości ewentualnego kieszonkowego z racji tego, że koszty związane z pobytem uczniów znane będą dopiero po wizycie przygotowawczej przedstawicieli szkoły we Włoszech.

Czy uczniowie będą mieli normalne lekcje podczas pobytu we Włoszech?

Nie. Uczniowie z naszej szkoły będą uczestniczyć w warsztatach, wycieczkach edukacyjnych, koncertach, wyjściach zorganizowanych przez stronę włoską, a także pracować z włoską młodzieżą nad wspólnym projektem.

Czy znany jest już plan pobytu uczniów we Włoszech?

Szczegółowy plan pobytu naszych uczniów ustalony zostanie podczas wizyty przygotowawczej przedstawicieli naszej szkoły we Włoszech.

W razie pytań, proszę o kontakt.