Komunikat MENiN i MZ dot. szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

Przedstawiamy informację otrzymaną od Ministerstwa Edukacji Narodowej dot. szczepień uczniów.

„Przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. 

Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.  Proszę o przekazanie tego listu rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa placówki.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci. 

Z wyrazami szacunku 

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy Ministerstwo Edukacji i Nauki