Wracamy z zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi dla klas 0-3 w szkole

Informuję, że od dnia 1.06.2020r. po zasięgnięciu opinii rodziców, opiekunów, w szkole będą organizowane:

• zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas 0-3

Dzieci będą wspólnie przebywać w jednym oddziale w zdeklarowanych przez rodziców godzinach.

W czasie ich pobytu w szkole będą realizowane zajęcia świetlicowe, dydaktyczne, opiekuńcze.

Przysyłając dziecko do szkoły należy pamiętać:

• by wypełnić w domu deklarację, wydrukować ją i podpisać. Wersja DOC, wersja PDF. Osoby, które zdecydują się przyprowadzić dziecko po 1.06.2020 powinni poinformować min. 1 dzień wcześniej wychowawcę klasy;
  • należy wypełnić druk: Skuteczna komunikacja; zostawić go na portierni;
  • do szkoły można przyprowadzić TYLKO zdrowe dziecko. Zdrowa musi być również osoba, która je przyprowadza;
  • w szkole nastąpi zmierzenie temperatury, dziecko u którego temperatura wynosi powyżej 37,5 0 C  nie jest przyjmowane do szkoły;
  • można zaopatrzyć dziecko w środki ochrony (maseczka, rękawiczki);
  • dziecko musi posiadać własne zabawki, przybory, książki, pomoce;
  • nie korzystamy z szatni;

Na terenie szkoły obowiązuje zakaz wstępu osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia realizacji odbywających się zajęć.

Osoby odbierające uczniów informują woźną w szkole, po czym oczekują na dziecko przed budynkiem szkoły, z zachowaniem odstępu 2 metrów. Dbajmy o bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej!

W przypadku przebywania na terenie szkoły osób z zewnątrz,  należy zachować wszelkie środki ostrożności. Obowiązuje osłona nosa i ust, dezynfekcja rąk lub rękawiczki jednorazowe. Do budynku mogą wejść wyłącznie osoby zdrowe. Osoby nie spełniające wymogu, nie będą do szkoły wpuszczane.

Informacja nt.  przyprowadzania i odbierania dziecka
w Szkole Podstawowej nr 45 w Katowicach

Przyprowadzenie dziecka.

• Rodzic/ Opiekun prawny przyprowadzający dziecko do placówki powinien posiadać maseczkę na twarzy.
  • Rodzic/ Opiekun prawny wchodzi do placówki po otwarciu drzwi przez woźnego. W holu szkoły może przebywać maksymalnie 3 rodziców z dziećmi. Pozostałe osoby oczekują na wejście przed szkołą.
  • Po wejściu do pracownik zmierzy temperaturę ciała dziecku termometrem bezdotykowym i odnotuje wynik w specjalnej karcie.
  • Rodzic/Opiekun prawny jest zobowiązany do zdezynfekowania sobie rąk płynem lub do używania rękawiczek
  • Rodzic/ Opiekun prawny rozbiera dziecko z ubrań wierzchnich.
  • Rodzic/Opiekun prawny jest proszony o zminimalizowanie czasu przebywania w placówce.
  • Rodzic/ Opiekun prawny nie wchodzi na salę zabaw.
  • Dzieci do placówki nie zabierają żadnych zabawek, koców, poduszek itp.

Odbiór dziecka.

• Rodzic/Opiekun prawny odbiera dziecko o konkretnej godzinie, po zakończeniu zajęć.
  • Pracownik podprowadza dziecko do wyjścia i przekazuje je Rodzicowi /Opiekunowi prawnemu przy drzwiach. Oczekiwanie na dziecko odbywa się przed szkołą.

Uwaga: Rodzic/Opiekun prawny zobowiązany jest na bieżąco informować personel placówki o zmianach w stanie zdrowia dziecka.

Do zapoznania się: